O autorze
THE ILLEST to przede wszystkim magazyn online o stylu, który opisuje jedno trafne określenie – Streetwear. Dla nas jest to styl, który wywodzi się w dużej mierze ze skateboardingu, bardzo często inspirujący się latami ’80 i ’90, muzyką i alternatywą. Oprócz samych ciuchów, piszemy często o butach, kicksach, sneakersach – jak zwał tak zwał. Chodzi głównie o stare biegówki czy buty do kosza, właśnie ze wspomnianych lat. Chcemy pisać na naTemat.pl by być alternatywą dla szafiarek, modelek i projektantów mody. Chcemy pokazać, że coś takiego jak streetwear też istnieje.

Zapraszamy na serwis

www.theillest.pl

10.Deep – zdecydowanie coś więcej niż tylko ubrania

Przyznajemy się bez bicia, że już od dawna nosiliśmy się z zamiarem, by przy pierwszej dobrej okazji wspomnieć co nieco o amerykańskiej marce 10.Deep. Dlatego, nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej okazji, bowiem firma ta wypuściła ostatnio do internetu zdjęcia z wiosennej kolekcji.

Ponadto o samej potrzebie napisania tego tekstu może świadczyć fakt, że lookbook 10.Deep z najnowszą kolekcją był najchętniej wyświetlanym newsem na przełomie lutego i marca na naszej stronie.

Warto również na samym początku wspomnieć o kilku podstawowych informacjach na temat tego brandu. Na oficjalnej stronie internetowej możemy dowiedzieć się, że został on założony w 1995 roku przez nowojorczyka Scotta Sasso – także śmiało można powiedzieć, że 10.Deep jest już graczem pełnoletnim, a co najważniejsze graczem, który spokojnie może rywalizować z kultową już ekipą Supreme, które wcześniej samodzielne rozdawała karty w Nowym Jorku.

Źródłem inspiracji 10.Deep, co w zasadzie nie jest żadnym zaskoczeniem, jest głównie skateboarding, a oprócz tego subkultura punk, hip-hop czy graffiti. Jednak to co przede wszystkim przykuwa uwagę w dziale „about” to motto, które w wolnym tłumaczeniu brzmi następująco:

Nie patrz na innych, lecz słuchaj samego siebie. Siła człowieka leży w jego rękach, a nie w osądach pozostałych.

Dość ciekawe i jak widać bardzo prawdziwe, ponieważ nowojorski brand od wielu lat trzyma wysoki poziom, a pokusimy się nawet o stwierdzenie, że z kolekcji na kolekcję jest coraz lepiej – więcej zestawów odzieżowych wisi pod tym linkiem: ciuchy 10.Deep.


Potwierdzeniem naszej opinii jest poniższy lookbook 10.Deep, z którego wybraliśmy tylko kilka przykładowych elementów garderoby – więcej zobaczycie na naszej stronie THE ILLEST (link 2 linijki wyżej).

Zacznijmy od wzorów, bo to chyba one są tutaj najjaśniejszym punktem tej kolekcji. Chodzi o to, że znajdziemy tutaj wszystko co jest aktualnie na topie i jest wręcz pożądane, czyli motywy kamuflażu, kwiaty czy hawajska grafika. Uzupełnieniem tego są trafnie dobrane kolory – przykładem może być połączenie moro z pomarańczem lub granatu z czerwonymi kwiatami.

Oczywiście nie możemy ograniczać się tylko do wzorów, bo nie robiłby one takiego wrażenia, gdyby nie pokazano ich na tle tak dobrze wybranych elementów garderoby – tutaj plus za dobór ubrań i klasyczne podejście do fasonów, ponieważ gdy dodamy do tego jeszcze wyżej wspominane motywy graficzne, to otrzymamy wybuchową mieszankę.

Chodzi nam głównie o rzucające się w oczy bluzy – zarówno te utrzymane w stylu „crewneck”, jak i z kapturem. Do tego dochodzi jeszcze komplet varsity, czyli popularnych bejsbolówek. Nie możemy również zapomnieć o wyróżniających się koszulach – mamy wrażenie, że sam lookbook jeszcze bardziej podkreśla ich znaczenie na tle pozostałych ciuchów. Uzupełnieniem są tutaj spodnie - klasyczne chinosy, ale jest też coś dla osób, które lubią się wyróżniać – spodnie, których cała powierzchnia pokryta jest pustynnym moro. Mimo, że jest to w całości wiosenna kolekcja, to fajnie, że możemy tutaj dostać, także czapki zimowe. W tym przypadku dominuje zdecydowana prostota – jeden kolor czy znikoma grafika, ale sytuacja jest całkiem odwrotna, jeśli chodzi o czapki typu snapback. Tutaj widać już konkretną zabawę podczas tworzenia poszczególnych projektów.

Jak sami widzicie, wybór jest naprawdę spory, a wrzuciliśmy tylko kilka zdjęć z tego asortymentu. Dodatkowo jesteśmy pewni, że raczej każdemu wpadnie coś w oko, dlatego jeśli już się zdecydowaliście, to czym prędzej udajcie się na oficjalną stronę internetową 10.Deep.

Jak sami widzicie, 10.Deep to coś więcej niż ubrania - to klimat, kultura, zajawka czy styl – czyli wszystko to co powinno towarzyszyć każdej osobie, która interesuje, bądź zaczyna się interesować zjawiskiem, jakim jest streetwear.

My natomiast wracamy do naszej pracy, czyli monitorowania wyłącznie tych brandów, które są godne uwagi, ponieważ chcemy, żebyście mieli okazję poznać streetwear tylko od dobrej strony, czyli przede wszystkim od wysokiego poziomu!
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Moda
Trwa ładowanie komentarzy...