O autorze
THE ILLEST to przede wszystkim magazyn online o stylu, który opisuje jedno trafne określenie – Streetwear. Dla nas jest to styl, który wywodzi się w dużej mierze ze skateboardingu, bardzo często inspirujący się latami ’80 i ’90, muzyką i alternatywą. Oprócz samych ciuchów, piszemy często o butach, kicksach, sneakersach – jak zwał tak zwał. Chodzi głównie o stare biegówki czy buty do kosza, właśnie ze wspomnianych lat. Chcemy pisać na naTemat.pl by być alternatywą dla szafiarek, modelek i projektantów mody. Chcemy pokazać, że coś takiego jak streetwear też istnieje.

Zapraszamy na serwis

www.theillest.pl

Jak mocno kontrowersyjna musi być koszulka, żebyś jej nie założył?

T-shirt Fucking Awesome (Lato 2012)
T-shirt Fucking Awesome (Lato 2012)
[Wpis tylko dla dorosłych, choć dla nich też jest ostrzeżenie NSFW (Not Suitable For Work) - nieodpowiednie w pracy.] Planowaliśmy ten wpis już od kilku tygodni, ciągle nas coś rozpraszało lub po prostu nie mieliśmy na to czasu. Ostatnio rozbawił nas opis jednego z blogerów na natemat.pl Marcina Różyca, który pisał o marce Polygon, czym natychmiast zmotywował nas do poniższego wpisu. Tak więc przed Wami nasze zestawienie naprawdę szokujących, mocnych i zdecydowanie kontrowersyjnych wzorów na koszulkach...

W tekście zatytułowanym "Onak i Maciej Żurawski – agresywne ciuchy i dźwięki Sex Pistols!" napisał jedno ciekawe zdanie, które nas niesamowicie rozbawiło (a raczej jego druga część):

"Na wybiegu pojawiły się m.in. bluzy z kapturem w psychodeliczne czarno-białe wzory, a także bluzy z mrożącym krew w żyłach nadrukiem – dziewczynka (może lalka?) z odrąbaną nóżką."

Chodzi o poniższe zdjęcie...


Jeśli chcesz krwi i dziecięcych motywów, to co powiesz o poniższej koszulce Skate Mental? Chyba bardziej zasługuje na Twoje określenie niż zdjęcie, które dodałeś.


To jeszcze jest "zwykła" koszulka, ogólnie firmy streetwearowe (oczywiście marginalna ich ilość) i te bliższe zwykłym ludziom nie przebierają w środkach i wrzucają na koszulki projekty ogólnie mocno kontrowersyjne, seksistowskie, antyreligijne (prym tu wiedzie Actual Pain i Flying Coffin), promujące narkotyki i przemoc. Poniżej znajdziecie kilka projektów, które nawet nas trochę zszokowały.Więcej koszulek z tej kolekcji znajdziecie tu: Koszulki Freshjive (Jesień 2012)


Już jesteście lekko zniesmaczeni, zbulwerwsowani lub wręcz przeciwnie, w ogóle na Was nie zadziałały? Sprawdzie najmocniejsze o jakich pisaliśmy / pokazywaliśmy na THE ILLEST.


Naszym zdaniem to zestawienie zdecydowanie wygrywa Fucking Awesome i ich kolekcja na lato 2012, którą możecie sprawdzić w całości pod poniższym linkiem:
T-shirty Fucking Awesome (Lato 2012)

Dla przykładu tylko dwie z nich + tytułowe zdjęcie...
Powracając do głównego pytania:
Jak mocno kontrowersyjna musi być koszulka, żebyś jej nie założył?

Gdzie są Wasze granice? Czy koszulka z napisem Fuck The World nie straciła już na znaczeniu, słowo Fuck już zdewaluowało i nikogo nie szokuje? Czy gdyby ten sam napis umieścić na koszulce, ale już po Polsku, to czy założyłbyś ją tak samo chętnie?

A może koszulki, które pokazaliśmy powyżej są jeszcze takimi, które nosiłbyś bez żadnego problemu?

I ostatnie pytanie do Marcina Różyca - czy nie uważasz, że użyłeś zbyt mocnych słów do określenia projektu Polygon?
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Moda
Trwa ładowanie komentarzy...