O autorze
THE ILLEST to przede wszystkim magazyn online o stylu, który opisuje jedno trafne określenie – Streetwear. Dla nas jest to styl, który wywodzi się w dużej mierze ze skateboardingu, bardzo często inspirujący się latami ’80 i ’90, muzyką i alternatywą. Oprócz samych ciuchów, piszemy często o butach, kicksach, sneakersach – jak zwał tak zwał. Chodzi głównie o stare biegówki czy buty do kosza, właśnie ze wspomnianych lat. Chcemy pisać na naTemat.pl by być alternatywą dla szafiarek, modelek i projektantów mody. Chcemy pokazać, że coś takiego jak streetwear też istnieje.

Zapraszamy na serwis

www.theillest.pl

SUPREME - firma, która kreuje streetwearowe trendy wypuściła kolekcję na jesień i zimę 2012

Lookbook Supreme (Jesień/Zima 2012)
Lookbook Supreme (Jesień/Zima 2012)
To niebywałe, że ten amerykański brand, który kreuje streetwearowe trendy, a inne firmy często zapożyczają od nich pomysły, obchodził w tym roku swoją pełnoletność. Wszystko zaczęło się w 1994 roku. Wówczas załoga z SUPREME, otworzyła swój pierwszy sklep przy ulicy Lafayette na Manhattanie, który z miejsca stał się centrum kultury, dla lokalnych skaterów czy artystów. Do dzisiaj marka ta odgrywa ważną rolę w rozwoju miasta pod względem streetwearu. To co ją wyróżnia to trzy główne hasła: jakość, styl i autentyczność. Ponadto, na przestrzeni tych 18-stu lat, SUPREME współpracowało z najlepszymi w swoim fachu projektantami, fotografami czy muzykami. To oni również w dużej mierze, pomogli wyrobić jej niepodważalną już pozycję na rynku.

Najpierw zaczniemy z lookbookiem prezentującym jesienno-zimową kolekcję SUPREME na 2012 rok. Zaprezentowali w nim sporo kurtek, czy to zrobionych ze skóry (tu przy pomocy Schott) czy zwykłych i lekkich na chłodniejsze jesienne wieczory. Oprócz tego znajdziemy koszule, bluzy i oczywiście t-shirty. Do tego chłopaki dokładają spodnie z płótna i denimu. W rolę modele wcielił się nie kto inny jak Jason Dill, który jest przykładem na to, że nowojorski brand olewa wymuskanych i wypacykowanych modeli i zaprasza do współpracy "zwykłych" ludzi.
Sprawdzając lookbook, odnosimy wrażenie, że kurtki zostały przedstawione najlepiej. Szeroka gama wzorów, krojów i kolorów powinna zadowolić każdego. Nowojorski brand wrzuca też kilka płaszczy, a ten w moro chyba będzie cieszyć się największym zainteresowaniem. Oprócz tego są też kurtki zrobione z marką Champion czy wspomnianym już Schott.

Pełne zestawienie kurtek znajdziecie tu:
Kurtki Supreme (Jesień/Zima 2012)
Natomiast co z bluzami? W lookbooku zostały one trochę pominięte, a naprawdę jest z czego wybierać. SUPREME położyło duży nacisk na bluzy z kapturem. Jest też coś dla miłośników longsleeve’ów oraz zwykłych bluz.

Pełne zestawienie bluz znajdziecie tu:
Bluzy Supreme (Jesień/Zima 2012)
W tym zestawie nie zrezygnowano także z koszul. W tym przypadku zdecydowano się na pełną gamę rozwiązań. Mamy zatem koszule proste i jednolite, następnie te w kratę i paski, kończąc na wzorze drzewa (?!), nadruku samochodów czy bilardowej bili.

Pełne zestawienie koszul znajdziecie tu:
Koszule Supreme (Jesień/Zima 2012)
Przejdziemy teraz do koszulek, a później zajmiemy się czapkami i akcesoriami, których jest po prostu masa. Naszym zdaniem, na pierwszy plan na pewno wysuwają się t-shirty zrobione z ekipą z Three 6 Mafia, a oprócz nich pojawia się też kilka innych pozycji – np. zestaw w moro czy wzorowany na koszulkach futbolowych.


Pełne zestawienie koszulek znajdziecie tu:
Supreme T-Shirt (Jesień/Zima 2012)Oczywiście SUPREME nie mogłoby istnieć bez czapek – np. 5-panelówki, o których już wcześniej wspominaliśmy, są wręcz ich znakiem rozpoznawczym. Tym razem do wyboru mamy aż szesnaście różnych modeli i wzorów. Zaczynając od tych klasycznych z boxlogo, a kończąc na tych z różnymi motywami na całej powierzchni, a przecież ta kolekcja nie kończy się na wyżej wspominanych nakryciach głowy, bo przecież są jeszcze full capy, truckerki czy snapbacki. Brand ten ogarnął w sumie 19 wzorów, z czego część z nich została zrobiona przez bardzo popularnego producenta, czyli New Erę – w takim wypadku, chyba każdy znajdzie coś dla siebie!

Pełne zestawienie czapek znajdziecie tu:
Czapki Supreme (Jesień/Zima 2012)

Pełne zestawienie 5-panelówek znajdziecie tu:
Czapki Supreme 5 Panel (Jesień/Zima 2012)
Na koniec zostały nam akcesoria. I tutaj z miejsca możemy powiedzieć, że ta nowojorska marka jest najbardziej pokręcona ze wszystkich innych, jeśli chodzi o ten element kolekcji. To po co sięgają i sygnują swoją nazwą, za każdym razem wbija nas ze zdziwienia w fotel. Oprócz toreb i plecaków, do których nawiasem mówiąc jesteśmy przyzwyczajeni, firma ta wypuszcza także… domino i młotek. Ale nie zapomniano również o tych z grupy normalnej: popielniczka, pokrowce na iPhone’a czy iPad’a i podstawa, czyli decki.

Pełne zestawienie akcesoriów znajdziecie tu:
Akcesoria Supreme (Jesień/Zima 2012)Właśnie omówiliśmy całą kolekcję, jak wrażenia? Które pozycje przypasowały Wam najbardziej? Bo dla nas jest to streetwear w najlepszym wydaniu, a płaszcz moro, koszule i czerwona kurtka wygrywają. SUPREME nigdy nie schodzi poniżej swej klasy i ciągle jest na topie.
Trwa ładowanie komentarzy...