O autorze
THE ILLEST to przede wszystkim magazyn online o stylu, który opisuje jedno trafne określenie – Streetwear. Dla nas jest to styl, który wywodzi się w dużej mierze ze skateboardingu, bardzo często inspirujący się latami ’80 i ’90, muzyką i alternatywą. Oprócz samych ciuchów, piszemy często o butach, kicksach, sneakersach – jak zwał tak zwał. Chodzi głównie o stare biegówki czy buty do kosza, właśnie ze wspomnianych lat. Chcemy pisać na naTemat.pl by być alternatywą dla szafiarek, modelek i projektantów mody. Chcemy pokazać, że coś takiego jak streetwear też istnieje.

Zapraszamy na serwis

www.theillest.pl

HAZEL21 - tak właśnie wygląda polski streetwear w najlepszym wykonaniu

HAZEL21 - tak właśnie wygląda polski streetwear w najlepszym wykonaniu
HAZEL21 - tak właśnie wygląda polski streetwear w najlepszym wykonaniu
Jedni twierdzą, że polski streetwear strasznie kuleje, inni że się rozwija... Na polskim rynku jest kilka, dosłownie kilka ciekawych firm jak Transmission, Intruz, The Hive, według niektórych Misbehave czy największy z nich – Turbokolor. Jak dla nas całe to zestawienie jak na razie wygrywa Hazel21 – poniżej możecie sprawdzić dlaczego...

Mimo że, krakowski brand Hazel21 powstał tak naprawdę niedawno i wydaje swoje ciuchy dopiero od kilku sezonów, to zdążył już wyrobić sobie dobra markę wśród fanów streetwearu. Pewnie spytacie dlaczego wysuwamy taką tezę? Otóż jest kilka mocnych argumentów potwierdzających nasze zdanie – znajdziecie je poniżej.

Jak już wspominaliśmy, na polskim rynku są firmy działające od dobrych kilku lat. Wypuszczają one swoje kolekcje, na które czeka się z wielką nadzieją, a niestety często efekt nie jest zadowalający. Ale są też brandy, które powstały w mniej więcej tym samym czasie co Hazel i się od niego zbytnio nie różnią. Jednak w czymś musi tkwić różnica, że to na kolekcje H21 czeka się najbardziej.

Uważamy, że jednym z powodów jest świetna spostrzegawczość – to właśnie Hazel21 najlepiej obserwuje obecne i nadchodzące trendy w streetwearze. Od razu ubiegamy teksty typu – przecież oni kopiują wzory – nic bardziej mylnego! Przede wszystkim chodzi o to, że świetnie potrafią je adaptować u siebie i to na swój własny ciekawy sposób.

Poza tym zwracają uwagę na takie szczegóły jak metki, dodatki i różne akcenty – całość przygotowana jest niezwykle starannie. Nie można nie wspomnieć o ich odwadze. Większość stosuje na koszulkach czy bluzach tylko ogromne grafiki lub napisy z "sentencjami z Paulo Coelho", a H21 ma wszystko zróżnicowane. Teraz poszli o krok dalej i zastosowali wzór imitujący lamparcie cętki czy nadruk małych różyczek – na takie patenty jeszcze nie odważyły się pozostałe marki.


Wszystko co robią chłopaki z Krakowa jest czymś nowym w Polsce. Za każdym razem zaskakują i wyprzedzają resztę o krok. A może właśnie w tym tkwi ich patent, że robią coś nowego, czego wcześniej nie było w Polsce i nie mają w tym tak naprawdę konkurenta?

Na łamach naszego magazynu często pokazujemy kolekcje za oceanu czy z Azji, ale kupno czegoś tych firm wiąże się ze sporymi wydatkami. Trzeba zapłacić za przesyłkę, ceny za towar są często dość wysokie, nie licząc cła i opłat dodatkowych. A tutaj mamy wszystko pod ręką. Nowatorskie jak na polski rynek podejście do wzorów i motywów, niewysokie ceny, no i w końcu wspieramy polską markę.

Redaktor jednej z amerykańskich stron podobnych do naszej, napisał - Hazel21 wygląda całkiem jak amerykański brand. Chyba coś w tym jest!

Na załączonych zdjęciach pokazaliśmy tylko część ich ostatniej letniej kolekcji (Link do całego Lookbooka z którego ciuchy są do kupienia na stronie Hazel21), o której pisano praktycznie same dobre słowa. Zdarza się to naprawdę rzadko w przypadku rodzimych produkcji. Zawsze podchodzimy bardziej krytycznie do własnego „podwórka”, a tu niespodzianka – zdecydowanie stwierdzono, że nie ma tu praktycznie słabej rzeczy...

Sprawdźcie też lookbook z wiosenną kolekcją Hazel21.

Na chwilę obecną czy ktoś może im zagrozić i być największym konkurentem? Zdecydowanie tak, przynajmniej mamy taką nadzieję. W dobrym kierunku podąża Transmission – bardzo ciekawa firma ze specyficznym klimatem, ale czy uda im się dorównać? Poczekamy na ich najnowszą kolekcję i wtedy stwierdzimy. Wcześniej wspomniane The Hive i Intruz Clothing, to raczej całkiem inny klimat niż Hazel21. Robią swoje, ale to nie jest to co się obecnie najlepiej sprzedaje na świecie. Jest jeszcze Misbehave – tylko, że jest on raczej w 75% skierowany do kobiet. Na koniec został nam dobrze znany Turbokolor. Powinien on rozwalać na samym starcie – jednak tak nie jest. Za każdym razem wiele osób ma nadzieje, że tak będzie a okazuje się inaczej...

A czy Wy podzielacie nasze zdanie? Która z polskich firm jest kwintesencją streetwearu według Was?
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Moda
Trwa ładowanie komentarzy...